Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Вегеш М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вегеш М. М. 
Громадсько-політична, церковна і культурно-освітня діяльність митрополита Андрея Шептицького / М. М. Вегеш, Ю. О. Остапець, О. В. Хоменко; Ужгород. держ. ун-т. Каф. політології. Каф. філос. - Ужгород, 1998. - 149 c. - Бібліогр.: 85 назв. - укp.

Простежується життєвий шлях митрополита А.Шептицького на фоні загальної характеристики епохи, в якій він творив. Висвітлюються головні віхи церковної діяльності Шептицького, звертається увага на його екуменічні погляди. Зроблений грунтовний аналіз основних теологічних праць ("Культ Христової любові", "Про милосердя", "До вірних", "Не убій" та інших), простежується еволюція його релігійних поглядів. Дана оцінка діяльності А.Шептицького в галузі освіти і культури, а також зроблена спроба об'єктивно і без упереджень проаналізувати політичну орієнтацію митрополита, з'ясувавши мотиви його відношення до різноманітних режимів (польського, німецького, радянського). Характеризується релігійна ситуація в Закарпатті в 20-30-х рр. ХХ ст. і позиція щодо неї А.Шептицького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028 Андрей (Шептицький)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вегеш М. М. 
Михайло Грушевський: деякі аспекти наукової і політичної діяльності / М. М. Вегеш, Л. В. Горват; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 1998. - 38 c. - укp. - рус.

Простежено еволюцію політичних поглядів М.Грушевського (автономія, федерація в складі Росії, проголошення незалежності України), розглянуто його концепцію української державності. Проаналізовано основні праці М.Грушевського, в яких вчений піднімав аспекти державотворення ("Про українську мову й українську справу", "Хто такі українці і чого вони хочуть?", "На порозі нової України", "Універсали Центральної Ради" та ін.). Висвітлена проблема дослідження питань історії Закарпаття в працях М.Грушевського "Ілюстрована історія України", "Угорська Україна" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Т1(4УКР)6-8 Грушевський

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вегеш М. М. 
Нариси історії українців Мараморощини (Румунія) в 1918-1945 роках / М. М. Вегеш, Л. В. Горват; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 1998. - 87 c. - укp.

Вперше в румунській та українській історіографії на основі архівних джерел робиться спроба об'єктивно дослідити соціально-економічний, культурний і політичний аспекти розвитку українців Мараморощини (Румунії) у міжвоєнний час та в період угорсько-гортистської окупації краю. Значна увага приділяється боротьбі українців Мараморощини за возз'єднання краю з Україною, розглядається участь українських добровольців в рядах Червоної Армії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РУМ=9УКР)0,02 + Т3(9=УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вегеш М. М. 
Історичні монографії та дослідження. Т. 1. Закарпаття в контексті Центральноєвропейської політичної кризи напередодні Другої світової війни / М. М. Вегеш; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Колір Прінт; Ужгород, 1998. - 380 c. - Бібліогр.: 497 назв. - укp.

Проведено вивчення та аналіз міжнародного становища Закарпаття, його політичного і культурного розвитку напередодні другої світової війни. Системно висвітлюються взаємопов'язані проблеми комплексної теми: міжнародне становище краю наприкінці 30-х років та вплив міжнародного фактору на соціально-економічний, суспільно-політичний і культурний розвиток Закарпаття. Аналізуються головні етапи еволюції державно-правового статусу Підкарпатської Русі - Карпатської України. Визначено мету і напрями політики автономних урядів Закарпаття в національному питанні, простежено релігійні відносини у Карпатській Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-6 + Т3(0)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голодомор 1932 - 1933 рр. на Україні (До 70 - річчя) : Бібліогр. покажч. / ред.: М. М. Вегеш; уклад.: О. Г. Люта, Л. О. Смочко; Ужгород. нац. ун-т, Наук. б-ка Ужгород. нац. ун-ту, Закарпат. ін-т ім. А.Волошина, Міжрегіон. акад. упр. персоналом. Каф. гуманіт. та суспіл. дисциплін. - Ужгород, 2004. - 146 c. - укp.

Наведено покажчик літератури з 1933 р. до квітня 2004 р. (1002-і позиції), яка висвітлює причини та наслідки голодомору.

Представлен указатель литературы с 1933 г. по апрель 2004 г. (1002-е позиции), которая освещает причины и последствия голодомора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Вісник Карпат, 2004. - 256 с. - (Історія; Вип. 10). - укp.

Розглянуто питання історії України, всесвітньої історії. Проаналізовано стан розвитку історико-краєзнавчої літератури в Галичині в ХІХ ст., формування системи академічної освіти у ВНЗ регіону в 1867 - 1914 рр., діяльність державних організацій з регулювання національних відносин в Україні в 1920 - 1930 рр., аграрні відносини у Закарпатті в другій половині 1940 - 1990 рр. Висвітлено специфіку чеських та словацьких архівних джерел з історії суспільно-політичної трансформації в Чехії та Словаччині в 1989 - 2002 рр.

Рассмотрены вопросы истории Украины, всемирной истории. Проанализированы состояние развития историко-краеведческой литературы в Галиции в ХІХ ст., формирование системы академического образования в ВУЗ региона в 1867 - 1914 гг., деятельность государственных организаций по регулированию национальных отношений в Украине в 1920 - 1930 гг., аграрные отношения в Закарпатье во второй половине 1940 - 1990 гг. Освещена специфика чешских и словацких архивных источников по истории общественно-политической трансформации в Чехии и Словакии в 1989 - 2002 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. Вегеш. - Ужгород : Вісник Карпат, 2004. - 250 с. - (Політол. Соціол. Філос.; Вип. 1). - укp.

Висвітлено проблеми географічного детермінізму в працях античних авторів. Розглянуто принципи політичних відносин демократичних суспільств. Проаналізовано взаємодію соціального та політичного процесів на стадії політичного переходу. Визначено параметри процесу політичного лідерства. Розкрито вплив ціннісних орієнтацій на соціальну комунікацію та становлення соціальної ідентичності суб'єкта, теоретичні аспекти геополітики в контексті світових трансформаційних процесів.

Освещены проблемы географического детерминизма в трудах античных авторов. Рассмотрены принципы политических отношений демократических обществ. Проанализировано взаимодействие социального и политического процессов на стадии политического перехода. Определены параметры процесса политического лидерства. Изучено влияние ценностных ориентаций на социальную коммуникацию и становление социальной идентичности субъекта, раскрыты теоретические аспекты геополитики в контексте мировых трансформационных процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/пол.соц.філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Вісник Карпат, 2004. - 231 с. - (Історія; Вип. 11). - укp.

Розглянуто питання історії України, зокрема Закарпаття, та всесвітньої історії. Проаналізовано українсько-польські відносини у Галичині в середині ХІХ - на початку ХХ ст., національно-культурні взаємовідносини українців Східної Галичини і Закарпаття в міжвоєнний період (1919 - 1938 рр.), місце та роль товариства "Просвіта" в Закарпатті в процесах національного відродження України в 1920 - 1930 рр. Висвітлено діяльність угорських національно-культурних товариств у Закарпатті в 1991 - 2002 рр., причини розпаду Чеської та Словацької Федеративної Республіки в 1992 р.

Рассмотрены вопросы истории Украины, в частности Закарпатья, а также всемирной истории. Проанализированы украинско-польские отношения в Галиции в середине ХІХ - начале ХХ ст., национально-культурные взаимоотношения украинцев Восточной Галиции и Закарпатья в межвоенный период (1919 - 1938 гг.), место и роль общества "Просвита" в Закарпатье в процессах национального возрождения Украины в 1920 - 1930 гг. Освещены деятельность венгерских национально-культурных обществ в Закарпатье в 1991 - 2002 гг., причины распада Чешской и Словацкой Федеративной Республики в 1992 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. Вегеш. - Ужгород : Вісн. Карпат, 2005. - 253 с. - (Політол. Соціол. Філос.; Вип. 2). - укp.

Висвітлено тенденції в міжнаціональних відносинах у СРСР періоду перебудови, теоретико-методологічні засади дослідження просторово-часових вимірів політики. Розглянуто проблему формування ідеології національного самоствердження. Проаналізовано вплив парламентських виборів 1994 р., 1998 р., 2002 р. на становлення партійної системи України, участь Української православної церкви Московського патріархату у виборах Президента України в 2004 р. Розкрито правові аспекти транскордонного співробітництва України з державами Центральної та Східної Європи.

Освещены тенденции в межнациональных отношениях в СССР периода перестройки, теоретико-методологические основы исследования пространственно-временных измерений политики. Рассмотрена проблема формирования идеологии национального самоутверждения. Проанализированы влияние парламентских выборов 1994 г., 1998 г., 2002 г. на становление партийной системы Украины, участие Украинской православной церкви Московского патриархата в выборах Президента Украины в 2004 г. Раскрыты правовые аспекты трансграничного сотрудничества Украины с государствами Центральной и Восточной Европы.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/Політ.Соціол.Філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вегеш М. М. 
Славна сторінка в історії українського народу (Карпатська Січ - захисник незалежності Карпато-Української держави: 1938 - 1939 рр.) : Навч. посіб. / М. М. Вегеш, І. В. Буковський; Львів. військ. ін-т ім. П.Сагайдачного при Нац. ун-ті "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 59 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано витоки політичної, економічної, соціальної, зокрема, міжетнічної кризи в Закарпатті у 1938 - 1939 рр. Висвітлено діяльність Карпатської Січі - збройного формування Карпато-Української держави, патріоти якого напередодні Другої світової війни відстоювали незалежність краю.

Проанализированы истоки политического, экономического, социального, в частности междуэтнического кризиса в Закарпатье в 1938 - 1939 гг. Освещена деятельность Карпатской Сечи - вооруженного формирования Карпата-Украинского государства, патриоты которого накануне Второй мировой войны отстаивали независимость края.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)621 + Ф513(4УКР333)621

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вегеш М.  
Августин Волошин і Карпатська Україна / М. Вегеш. - Л.; Хуст : ЗУКЦ, 2004. - 414 c. - Бібліогр.: с. 385-412. - укp.

На підставі узагальнення архівних і опублікованих джерел, мемуарів, матеріалів періодики, монографічної літератури охарактеризовано міжнародне становище Закарпаття наприкінці 1830-х рр. Проаналізовано вплив міжнародного фактора на соціально-економічний, суспільно-політичний і національно-культурний розвиток краю, визначено основні етапи еволюції державно-правового статусу Підкарпатської Русі - Карпатської України.

На основе обобщения архивных и опубликованных источников, мемуаров, материалов периодики, монографической литературы охарактеризовано международное положение Закарпатья в конце 1830-х гг. Проанализировано влияние международного фактора на социально-экономическое, общественно-политическое и национально-культурное развитие края, определены основные этапы эволюции государственно-правового статуса Прикарпатской Руси - Карпатской Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-8 Волошин А. + Х2(4УКР333)6 + З377.109(4УКР)-3 + Ч710.3(4УКР)5-8 Волошин,А.І. 4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Академік Володимир Васильович Грабовецький : Бібліогр. покажч. / упоряд.: М. М. Вегеш; Ужгород. нац. ун-т, Н.-д. ін-т карпатознав. - 5-е вид. - Ужгород, 2003. - 128 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях і наукову діяльність В.В.Грабовецького - академіка, історика проблем історії України, зокрема, Прикарпаття. Наведено бібліографічні покажчики монографій, науково-популярних видань, кандидатських дисертацій, захищених під керівництвом ученого, а також публікацій його статей у періодичній пресі, тематичних збірниках. Вміщено список літератури про життя та творчість академіка.

Освещены жизненный путь и научная деятельность В.В.Грабовецкого - академика, историка проблем истории Украины, в частности Прикарпатья. Приведены библиографические указатели монографий, научно-популярных изданий, кандидатских диссертаций, защищенных под руководством ученого, а также публикаций его статей в периодической прессе, тематических сборниках. Предложен список литературы о жизни и творчестве академика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я1 Грабовецький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вегеш М. М. 
Вони боронили Карпатську Україну : Нариси історії нац.-визв. боротьби закарп. українців / М. М. Вегеш, М. В. Делеган, О. Д. Довганич, В. В. Міщанин, М. Ю. Токар. - Ужгород : Карпати, 2002. - 712 c. - Бібліогр.: с. 642-705. - укp.

Висвітлено міжнародне становище Карпатської України напередодні Другої світової війни, її соціально-економічний, політичний, національно-культурний та державно-правовий розвиток. Охарактеризовано особистість Президента Карпатської України А.Волошина. Уперше вміщено повні списки загиблих і живих захисників краю.

Освещены международное положение Карпатской Украины накануне Второй мировой войны, ее социально-экономическое, политическое, национально-культурное и государственно-правовое развитие. Охарактеризована личность Президента Карпатской Украины А.Волошина. Впервые предложены полные списки погибших и живых защитников края.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-4 + Ф513(4УКР33)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА644573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Науковий вісник Ужгородського національного університету / ред.: М. Вегеш. - Ужгород : Вісн. Карпат, 2006. - 250 с. - (Політол. Соціол. Філос.; Вип. 3). - укp.

Розглянуто питання реалізації основних складових державотворчого процесу в Україні. Проаналізовано західноєвропейський досвід консолідації суспільства, нову геополітичну ситуацію у Центрально-Східній Європі та українське питання в російській геополітичній науці. Висвітлено особливості колоніальної політики німецьких партій в 1990 - 2005 рр. Розкрито психологічні аспекти формування іміджу українського політичного лідера. Визначено соціально-політичні орієнтири української молоді у регіональному аспекті, роль транскордонного співробітництва західних регіонів у процесі європейської інтеграції України.

Рассмотрены вопросы реализации основных составных государственно-созидательного процесса в Украине. Проанализированы западноевропейский опыт консолидации общества, новая геополитическая ситуация в Центрально-Восточной Европе и украинский вопрос в российской геополитической науке. Освещены особенности колониальной политики немецких партий в 1990 - 2005 гг. Раскрыты психологические аспекты формирования имиджа украинского политического лидера. Определены социально-политические ориентиры украинской молодежи в региональном аспекте, роль транспограничного сотрудничества западных регионов в процессе европейской интеграции Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УК-2УЖГ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/Політ.Соціол.Філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вегеш М. М. 
Політологія : підручник / М. М. Вегеш, Ю. О. Остапець, В. Л. Бондар, В. В. Буркало, М. П. Зан. - 3-тє вид., переробл. і доповн. - К. : Знання, 2008. - 384 c. - (Вища освіта XX ст.). - укp.

Розкрито теоретико-методологічні й історичні засади науки про політику. Розглянуто політологію як систему знань про політику, політику як соціальне явище й об'єкт вивчення політології, державу як інститут політичної системи, міжнародні відносини як цілісну систему. Проаналізовано діяльність основних шкіл у політології, зокрема, англосаксонської та французької. Викладено сутність і походження феномену влади. Особливу увагу приділено політичним конфліктам і кризам у суспільному житті, етносоціальній спільноті й етнополітиці, особливостям становлення політичної культури в Україні, етнополітичним процесам на Закарпатті, основним законам геополітики. Викладено сутність міжнародних організацій. Висвітлено глобальні проблеми сучасної цивілізації та шляхи їх вирішення.

Раскрыты теоретико-методологические и исторические основы науки о политике. Рассмотрены политология как система знаний о политике, политика как социальное явление и объект изучения политологии, государство как институт политической системы, международные отношения как целостная система. Проанализирована деятельность основных школ в политологии, в частности, англосаксонской, французской. Изложены сущность и происхождение феномена власти. Особое внимание уделено политическим конфликтам и кризисам в общественной жизни, этносоциальной общине и этнополитике, особенностям становления политической культуры в Украине, этнополитическим процессам на Закарпатье, основным законам геополитики. Изложена сущность международных организаций. Освещены глобальные проблемы современной цивилизации и пути их решения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА699467/CDR980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Проблеми давньої і середньовічної історії та етнології / ред.: М. М. Вегеш; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, Вид-во "Говерла". - 183 с. - (Іст. студії; Вип. 1). - укp.

Проаналізовано етнокультурні та політичні процеси в Центрально-Східній Європі у стародавні часи й епоху Середньовіччя. Висвітлено еволюцію формування пріоритетних напрямів зовнішньої політики Римської імперії. Розглянуто питання розвитку феодальних відносин на Закарпатті у XIV - першій половині XVIII ст.

Проанализированы этнокультурные и политические процессы в Центрально-Восточной Европе в древние времена и эпоху Средневековья. Освещена эволюция формирования приоритетных направлений внешней политики Римской империи. Рассмотрены вопросы развития феодальных отношений на Закарпатье в XIV - первой половине XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ціна свободи й незалежності: трансформація політичних систем в країнах Центральної та Південно-Східної Європи до та після 1989 - 1991 рр. : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 2007 р., Ужгород / ред.: М. М. Вегеш. - Ужгород : Вид-во "Говерла", 2007. - 289 с. - (Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Історія; Вип. 18). - укp.

Проаналізовано політику Чехословацької республіки щодо українських емігрантів у 1920 - 1930 рр., взаємовідносини СРСР і Словацької Республіки в 1939 - 1945 рр. Описано деструктивні механізми ескалації українсько-польського конфлікту на Волині у період Другої світової війни, процес нищення української греко-католицької церкви як складову сталінської політики в Галичині та Закарпатті, специфіку реалізації в Україні та Центрально-Східній Європі сталінської політичної моделі державно-церковних відносин в 1940 - 1950 рр. Розкрито витоки тоталітарного режиму ідеології більшовизму та її вплив на суспільство та політику в УРСР у період 1940-х - першої половини 1950-х рр. Визначено вплив угорської революції 1956 р. на стан радянсько-югославських відносин, закордонних організацій на роль Української Гельсінської групи та Української Гельсінської спілки у процесі українського державотворення в 1970 - 1990 рр. Висвітлено досвід набуття членства в НАТО країнами Центрально-Східної Європи та євроатлантичні перспективи України в сучасний період, договірно-правову базу українсько-чеських відносин, а також українсько-чеське торговельно-економічне співробітництво за умов членства Чеської Республіки в Європейському Союзі в 2004 р. - першому півріччі 2006 р.

Проанализированы политика Чехословацкой Республики относительно украинских эмигрантов в 1920 - 1930 гг., взаимоотношения СССР и Словацкой Республики в 1939 - 1945 гг. Описаны деструктивные механизмы эскалации украинско-польского конфликта на Волыни в период Второй мировой войны, процесс уничтожения украинской греко-католической церкви как составная сталинской политики в Галиции и Закарпатье, специфика реализации в Украине и Центрально-Восточной Европе сталинской политической модели государственно-церковных отношений в 1940 - 1950 гг. Раскрыты истоки тоталитарного режима идеологии большевизма и её влияние на общество и политику в УССР в период 1940-х - первой половины 1950-х гг. Определены влияние венгерской революции 1956 г. на состояние советско-югославских отношений, зарубежных организаций на роль Украинской Хельсинской группы и Украинского Хельсинского союза в процессе развития украинской государственности в 1970 - 1990 гг. Освещены опыт приобретения членства в НАТО странами Центрально-Восточной Европы и евроатлантические перспективы Украины в современный период, договорно-правовая база украинско-чешских отношений, а также украинско-чешское торгово-экономическое сотрудничество в условиях членства Чешской Республики в Европейском Союзе в 2004 г. - первом полугодии 2006 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вегеш М. М. 
Августин Волошин. Життя і помисли президента Карпатської України : наук. вид. / М. М. Вегеш, М. І. Кляп, В. Ю. Тарасюк, М. Ю. Токар. - 2-ге вид., доповн. - Ужгород : Карпати, 2009. - 480 c. - укp.

Наведено відомості про життя та багатогранну діяльність президента Карпатської України, видатного державного, громадсько-політичного та культурного діяча Закарпаття XX ст. А. Волошина (1874 - 1945). Висвітлено участь А. Волошина в активізації національно-визвольного руху у Закарпатському краї у 1918 - 1919 рр., а також утворенні політичних партій, "Педагогічного товариства", товариств "Просвіта" й "Учительська Громада", Закарпатського театру. Наведено матеріали про педагогічну, культурно-освітню, наукову, журналістську та політичну діяльність А. Волошина.

Даны сведения о жизни и многогранной деятельности президента Карпатской Украины, выдающегося государственного, общественно-политического и культурного деятеля Закарпатья XX в. А. Волошина (1874 - 1945). Освещено участие А. Волошина в активизации национально-освободительного движения в Закарпатском крае в 1918 - 1919 гг., а также создании политических партий, "Педагогического товарищества", организаций "Просвита" и "Учительская общественность", Закарпатского театра. Изложены материалы о педагогической, культурно-образовательной, научной, журналистской и политической деятельности А. Волошина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Волошин А. + Т3(4УКР333)6-8 Волошин А. + Э377.109(4УКР)-36-028 Волошин А. + Х2(4УКР-9ЗАК)6-8 Волошин А.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вегеш М. М. 
Академік Володимир Грабовецький - визначний історик України / М. М. Вегеш; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - 2-ге вид., доповн. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2006. - 432 c. - укp.

Висвітлено життєвий і творчих шлях визначного історика України академіка В. Грабовецького. Розкрито основні проблеми досліджень вченого з історії українського народу періоду середньовіччя та Нового часу. Наведено його спогади про зустрічі з відомими діячами науки та культури, зокрема, А. Шептицьким, М. Возняком, В. Івасюком, І. Козловським. Подано вибрану епістолярну спадщину науковця, а також бібліографічні покажчики його наукових праць і літературних джерел про нього.

Освещен жизненный и творческий путь выдающегося историка Украины академика В. Грабовецкого. Раскрыты основные проблемы исследований ученого по истории украинского народа периода средневековья и Нового времени. Приведены его воспоминания о встречах с известными деятелями науки и культуры, в частности, А. Шептицким, В. Возняком, В. Ивасюком, И. Козловским. Поданы избранное эпистолярное наследие ученого, а также библиографические указатели его научных трудов и литературных источников о нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8Грабовецький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дослідник Олекси Довбуша : до 80-річчя від дня народж. почес. доктора Ужгород. нац. ун-ту акад. В. Грабовецького / упоряд.: М. М. Вегеш; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2007. - 312 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях, наукову, освітню та краєзнавчу діяльність визначного українського історика, дослідника легендарного героя українського народу Олекси Довбуша В. Грабовецького. Охарактеризовано постать ученого як історика України. Наведено бібліографічний покажчик академіка за період 1957 - 2003 рр.

Освещены жизненный путь, научная, образовательная и краеведческая деятельность выдающегося украинского историка, исследователя легендарного героя украинского народа Алексея Довбуша В. Грабовецкого. Охарактеризована личность ученого как историка Украины. Приведен библиографический указатель академика за период 1957 - 2003 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Грабовецький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського